• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

برای خرید تجهیزات باشگاه بدنسازی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

تجهیزات باشگاه بدنسازی

ایجاد فضا و اتمسفر ورزشی یکی از لذت بخش ترین قسمت های طراحی یکی باشگاه بدنسازی است. چیدمان مکان قرار گیری تجهیزات بدنسازی را طوری طراحی کنید، که تمایل ورزشکاران را در ادامه تمرینات بدنسازی بیشتر کند.

وقتی قدم به داخل يک باشگاه ورزشی می گذاريد، اولين چيزی که چشمتان به آن مي ‌افتد، مجموعه‌ای از دستگاه‌‌‌های بدن‌سازی است که روی عضلات متعدد کار می کند؛ برای انتخاب دستگاه مناسب چه معيارهايی داريد؟

نگاهی به تجهیزات بیاندازید :
به تعداد ماشین‌ها، وزنه‌ها و تجهیزات تمرینات بدنسازی توجه کنید. اگر باشگاه شما دارای تجهیزات و ماشین‌های متنوعی باشد، ورزشکاران با انتخاب خیلی بیشتر و بهتری برای انجام تمرین های خود رو به رو می شوند، در نتیجه باشگاه حرفه ای شما را انتخاب خواهند کرد؛ پس به این مورد به طور ویژه ای توجه نمایید. همچنین در یک باشگاه خوب مقدار مسافت و تعداد دستگاه‌ ها باید متناسب با تعداد اعضای آن باشد.
علاوه بر انواع دستگاه‌های بدنسازی مخصوص، کلیه قسمت‌های فضای یک باشگاه بدنسازی ایده آل، باید به تعداد بالایی از نیمکت ها و میزهای بدنسازی قابل تنظیم، پایه ها و امثال آن، مجهز باشد.

اجازه دهید نگاهی عمیق تر داشته باشیم:
سرمایه گذاری در تاسیس یک باشگاه بدنسازی به شکل روز افزون در حال افزایش است و امروزه با توجه به استقبال بسیاری از مردم برای کاهش وزن و تناسب اندام، سرمایه گذاران زیادی را در راه اندازی یک باشگاه بدنسازی ترغیب نموده است.
تب گسترده بدنسازی در ایران به صورت فراگیر از دهه هفتاد آغاز شد، به صورتی که از آن زمان تاکنون تعداد باشگاه ها در هر استان چند صد برابر شده و هر روز به تعداد سالن های فیتنس و سالن های بدنسازی اضافه می شود.
همزمان سالن های پرورش اندام زیادی به دلیل عدم توانایی رقابت با باشگاهای مدرن و جدید قادر به ادامه حیات نیستند، این کلوپ های بدنسازی به دلیل مجهز نبودن به تجهیزات باشگاه ورزشی مدرن و عدم آموزش مدیران و مربیان در مقابل باشگاه های برتر به ناچار تسلیم می شوند.
وسایل بدنسازی باشگاهی از تنوع کیفیت زیادی برخوردار هستند، و هر مدیر باشگاه به تناسب توان مالی و اطلاعات خود، مدلی از آن ها را انتخاب و خرید می کند. در واقع مدیران موفق در این عرصه با انتخاب بهترین تجهیزات و بهره گیری از امکانات مدرن، زمینه افزایش درآمد سالن های ورزشی خود را در اولویت قرار می دهند.
دستگاه ها و تجهیزات باشگاهی، مرکز توجه بسیاری از مشتریان باشگاه بدنسازی می باشند که می تواند به تنهایی درآمد زایی باشگاه های فیتنس را چندیدن برابر افزایش دهد.

وسایل بدنسازی ایرانی در سال های اخیر از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده به شکلی که آن ها توانستند در مواردی از دستگاه های بدنسازی چینی جلو بزنند و خود را به عنوان وسایل بدنسازی با دوام و مدرن معرفی نمایند. از نمونه آن ها می‌توان به کارخانه تولید وسایل بدنسازی شرکت پارس ورزش اشاره کرد.

 

تجهیزات سالن ورزشی
تجهیزات اصلی
ست هالتر و پلیت ها (صفحات فلزی):
این وسیله مهم ترین ابزار یک باشگاه بدنسازی به شمار می آید، چرا که مبنای بسیاری از حرکات مهم تمرینات شما با وجود هالتر امکان پذیر است. به یاد داشته باشید که تمرینات واقعی که باعث پیشرفت می شوند مشروط به داشتن بهترین و به روزترین حرکات بدنسازی نیستند، بلکه همان تعداد اندک اما مفید و پربازده می توانند نتایج خارق العاده ای به همراه داشته باشند.

لیست زیر شامل حرکاتی است که ورزشکاران می توانند با یک ست میله هالتر انجام دهند:
•    پاها: انواع اسکوات ها، لانژه ها و ددلیفت ها
•    کمر: پاور کلین ها، و بالاکشیدن های هالتر
•    کتف ها: پرس میلیتری، پرس پشت گردن
•    سینه: پرس بر روی نیمکت بدنسازی (شیب دار و بدن شیب)
•    دست ها: کرلینگ های دوسر بازو، پرس بر روی نیمکت و ...

میز بدنسازی (نیمکت بدنسازی):
برای بهره مندی هر چه بیشتر از ست میله هالتر و صفحات آن، به نیمکت بدنسازی نیاز دارید. توصیه می کنیم از نیمکت های طراحی شده برای باشگاه ها استفاده کنید، نه از انواعی که برای کاربری خانگی تولید می شوند؛ مدل های غیر باشگاهی دوام کمتری دارند، طوری که در بعضی موارد باز شدن پیچ و مهره ها یا خم شدن میله ها در حین انجام حرکت نیز مشاهده شده است. همچنین می توانید از مدل های دیگر که دارای ویژگی تنظیمی هستند، استفاده نمایید؛ هنگامی که به تمرینات خاصی از بدنسازی روی بیاورید که نیاز به درگیری عضلات از زوایای مختلف باشد، ویژگی های دیگر حتما به کار می‌آید.


دستگاه های بدنسازی:
دستگاه های بدنسازی قسمت مهمی از چیدمان یک باشگاه بدنسازی است؛ درست مانند نیمکت بدنسازی، در حین خرید آن ها نیز از مدل باشگاهی آن استفاده کنید، چرا که به یک وسیله قوی هیکل و تنومند نیاز دارید. بعضی از افراد فکر می کنند که به دلیل وجود محدودیت فضا می توانند از خرید برخی از دستگاه های سالن بدنسازی چشم پوشی کنند. اما این افراد نمی دانند که در تمرینات سنگین تر، در حرکات مربوط به پا، سینه یا شانه، استفاده نکردن یا کمک نگرفتن از آن ها مانع انجام صحیح حرکت می شود.
مروري بر دستگاه‌های بدنسازی پارس ورزش مي‌تواند به شما در انتخاب دستگاه مناسب کمک کند، کلیک کنید.

دستگاه های وزن آزاد:
در هنگام استفاده از دستگاه وزنه آزاد، ورزشکار عضلات بیشتری را به کار می گیرد. بدون این دستگاه ها تمرین دادن به عضلات زیر بغل کار دشواری است و تفکیک عضلات داخلی سینه غیر ممکن می باشد. بدون دستگاه جلو ران، گسترش کامل عضلات ران امکان پذیر نیست. استفاده از این دستگاه ها در باشگاه های بدنسازی یا در منزل، به ورزشکار امکان می دهد به عضلات خود شوک وارد کرده و به رشد آن ها سرعت ببخشند. اگر می خواهید بر روی عضله خاصی تمرکز داشته باشید، به کار بردن دستگاه های وزن آزاد به شما توصیه می شود.

دستگاه های فیری ویت:
دستگاه های فری ویت به طور انحصاری می توانند بر روی یک عضله خاص تمرکز کنند. این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که با حذف عضلات کمکی و تثبیت کننده، امکان اعمال فشار مستقیم بر روی عضله هدف را برای ما فراهم می کنند.
برای آشنایی با دستگاه‌هاي فیری ویت، کلیک کنید.

 
و در آخر
شرکت پارس ورزش نگین در زمینه تولید تجهیزات بدنسازی حرفه ای فعالیت می کند، یک مشاوره ساده در این عرصه می تواند از اتلاف یک سرمایه هنگفت جلوگیری نماید، برای تماس با مشاورین ما از طریق بخش "تماس با ما" استفاده نمایید. شرکت ما سعی دارد تا برای کسانی که قصد تجهیز باشگاه های بدنسازی را دارند اما قدرت تصمیم گیری به دلیل شرایط مالی یا تنوع بالای کالا را ندارند، خدماتی ارائه دهد تا با کمترین هزینه بتوانید بهترین خرید رو داشته باشند؛ تمام تلاش خود را بکنید که از تکنیک های صحیح بهره ببرید.
با پارس ورزش این اطمینان را حاصل کنید که باشگاه بدنسازی خود را با بهترین و کارآمدترین تجهیزات ورزشی مجهز می کنید!

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز214
دیروزدیروز798
هفتههفته240
ماهماه1054
کل بازدیدکل بازدید2838085