• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

بهترین دستگاه های چربی سوز بدنسازی


دستگاه‌های ورزشی برای سرعت بخشیدن و ثمر بخش بودن تمرینات شما فوق العاده هستند. اما انتخاب اینکه کدام دستگاه در واقع بهترین است، می‌تواند دشوار باشد. دستگاه های ورزشی برای بالا بردن میزان کارایی و استقامت سیستم قلبی عروقی، گزینه مناسبی هستند. با این وجود کدام دستگاه تأثیر بهتری در سوزاندن چربی دارد؟ همه دستگاه های بدن سازی برای تمرین مناسب هستند، اما اگر واقعا می‌خواهید تمام توان‌ خود را به کار بگیرید و به سرعت چربی بسوزانید، در ادامه به تجزیه و تحلیل زیر توجه کنید. در این مقاله دستگاه ها بر اساس سوزاندن چربی و بهترین نحوه کار با آن ها برای گرفتن نتیجه مطلوب بررسی می شوند.

آکادمی بدنسازی


بهترین برای چربی سوزی: دستگاه قایقرانی (هوازی روینگ (The Rowing))

این دستگاه در ابتدا بسیار گیج کننده و ناراحت هستید و هیچ چیز به خوبی پیش نمی‌رود. با این وجود هنگامیکه کار با این دستگاه را به خوبی یاد گرفتید، بهترین دستگاهی خواهد بود که می‌توانید از آن استفاده کنید. شما ماهیچه‌هایتان را به کار می‌گیرید و همچنین یک تمرین کاردیوی عالی انجام می‌دهید. لذا دستگاه قایقرانی، بهترین دستگاه برای چربی سوزی جدی است. ست‌های پارو زدن با مقاومت متوسط و کمی استراحت در بین آن‌ها را امتحان کنید. شما به عضلات استراحت می‌دهید اما بدون آن‌که اجازه دهید ضربان قلب‌ شما افت کند.
تمرین ایده آل: ست‌های ده دقیقه ای پارو زدن با مقاومت متوسط، به همراه ۲ تا ۳ دقیقه استراحت در بین آنها.

دستگاه های بدنسازی


عالی برای چربی سوزی: دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی

دستگاه الپتیکال در صورتی که می خواهید وزن کم کنید اما مشکلات مفصلی یا عضلانی دارید، بسیار مفید است. الپتیکال ها مانند تردمیل، بسیار قابل انعطاف هستند اما اثر تمرین روی مفاصل تان را نیز به طور قابل توجهی کاهش می دهند. درواقع شما می‌توانید بدون احساس درد یا آسیب دیدگی، هر جلسه تمرینی بسیار موثر را با موفقیت به پایان برسانید. باز هم اگر مقدار زیادی وزن برای از دست دادن دارید، شروع به استفاده از الپتیکال در یک سرعت چالش برانگیز کنید که شما را خسته نمی کند. هنگامی که احساس کردید به این عادت کرده اید، بر طبق آن سختی را افزایش دهید. همچنین می توانید روی دستگاه الپتیکال، تمرین اینتروال انجام دهید. در بسیاری از آنها برای سهولت استفاده، اینتروال یا تمرین روی سربالایی برنامه ریزی شده است.

دستگاه الپتیکال با مفاصل شما، بسیار ملایم تر از تردمیل است، با این حال همیشه وسوسه می شوید که آن را بیش از حد ساده بگیرید. سعی کنید اطمینان یابید که با راه رفتن سریعتر، ضربان قلبتان را بالا نگه می دارید و هنگامیکه از دستگاه الپتیکال استفاده می‌کنید، دسته های آن را با دستهای خود کاملا فشار دهید.
تمرین ایده آل: مقاومت را افزایش داده و به دستگاه کمی شیب دهید. ست‌های ۹۰ ثانیه ای را با حداکثر سرعت انجام دهید و بعد از آن، سه دقیقه با سرعت آرام تمرین کنید.

مکمل بدنسازی


عالی برای چربی سوزی: دوچرخه ثابت

اگر یک دستگاه وجود داشته باشد که بتواند شما را به تنبلی وسوسه کند، همین دستگاه است. تنظیم درست آن، دشوار است و رکاب زدن آرام و طولانی کردن تمرین بسیار آسان می‌باشد. به جای آن، زمان آن است که به پاها و ریه‌هایتان طوری فشار بیاورید که انگار یک ماشین در حال تعقیب شماست. چند دقیقه با سرعت رکاب بزنید و بین هر ست، به خودتان استراحت دهید. شما احساسی مانند یک قهرمان پیدا خواهید کرد و خیلی سریع چربی‌هایتان را می‌سوزانید. برای سوزاندن چربی بیشتر، در حالت ایستاده رکاب بزنید؛ زیرا این کار، ساق پاهای شما یعنی بزرگترین گروه عضلانی را درگیر خواهد کرد.
رکابزنی درجا یا دوچرخه ای مزایای فراوانی دارد. از جمله در حین این که در حال رکاب زنی شدید باشید، می توانید آب بنوشید، تلویزیون تماشا کنید یا حتی روزنامه بخوانید و ضمناً در افزایش استقامت بدن خود تلاش کنید.
جهت ایجاد تنوع می توانید یک روز در خارج از خانه دویده و روز دیگر در داخل خانه به رکاب زنی در جا مشغول گردید و یا می‌توانید در همان سالن ورزشی و در طی یک جلسه کمی رکاب زده و کمی از دستگاه های بدنسازی دیگر استفاده نمائید تا برنامه ی تناسب اندام شما کامل تکمیل شود.
این نوع دوچرخه های ثابت در انواع و مدل های مختلف وارد بازار شده اند و در آن ها یا از یک چرخ لنگر نسبتاً سنگین یا پره دار استفاده شده است که به وسیله زنجیر چرخ به پدال وصل می شود تا به علت سنگینی یا مقاومت هوا در مقابل چرخش پره ها، نیروی لازم را اعمال نمایند که در بعضی از آنها قابل تنظیم می باشد و مقدار انرژی لازم برای تمرین را می توانید تعیین کنید.
بعضی از این دوچرخه های ایستا کار دوگانه انجام می دهند، یعنی ضمن پدال زدن برای تقویت ماهیچه های پاها، می توانید فرمان بلند آن را نیز که فنری مقاوم است به جلو و عقب بکشید و ماهیچه های بازوها و سینه و سرشانه ها را نیز به فعالیت بیاندازید.
تمرین ایده آل: سه دقیقه رکاب زدن با سرعت زیاد، دو دقیقه رکاب زدن با سرعت کم. به مدت ۳۰ دقیقه تکرار کنید.

بدنسازی خانگی


خوب برای چربی سوزی: تردمیل

تمرین هوازی آن هم بعد از کار با وزنه یکی از بخش های تمرینی است که اغلب به کیفیت انجام آن توجه نشده و یا بعضی از انجام آن صرف نظر می کنند. به طور کلی انجام تمرین هوازی با مدت زمان طولانی و حرکت یکنواخت و تکراری در گذر زمان کنار گذاشته شده و یا از کیفیت انجام آن کم می شود. انجام دادن تمرینات هوازی برای حفظ سلامتی قلب لازم است. پس مطمئن شوید از این تمرینات به مقدار مورد نیاز و در زمان درست استفاده می کنید.
همه روی تردمیل راه می‌روند و می‌دوند، اما آیا ممکن است این کار را اشتباه انجام دهند؟ بله ممکن است. وقتی صحبت از سرعت می‌شود، تردمیل متنوع‌ترین دستگاه است، اما همیشه این وسوسه وجود دارد که به جای دویدن، روی تردمیل راه بروید. اگر در مورد چربی سوزی جدی هستید، وقت آن است که به جای آهسته دویدن، روی تردمیل به خودتان فشار بیاورید.
برای بعضی افراد استفاده از تردمیل یا نوار نقاله برای پیاده روی یا دویدن در جا بهتر از انجام این تمرینات در هوای بد بیرون از محوطه ی سرپوشیده می باشد. نوار نقاله همان طور که از اسمش پیداست، دستگاهی می باشد با یک نوار معمولاً لاستیکی پهن آجدار که دور غلطک هایی می چرخد و فرد تمرین کننده به صورت درجا، روی آن یا پیاده روی کرده و یا می دود.
این دستگاه دارای یک موتور الکتریکی می باشد که نوار را چرخانده و دور آن را تمرین کننده بسته به سرعت قدم های خود تنظیم می کند. در نتیجه شدت تمرین را می توانید با افزایش سرعت دور موتور تنظیم کنید. ضمناً اگر فرد تمرین کننده در نظر داشته باشد که همانند پیاده روی یا دویدن در سر بالایی دامنه ی تپه ای را تداعی کند، می تواند شیب دستگاه را به دلخواه به اندازه مورد نظر تنظیم نماید و مدت زمان تمرین را نیز در دستگاه های بدنسازی تنظیم کند. بدین صورت با افزایش شیب و سرعت حرکت ضربان قلب خود را در محدوده ی هدفمند حفظ کند. ضمناً افراد می توانند با بکارگیری تردمیل، ماهیچه های پاهای خود را بیشتر به فعالیت درآورند.
برخی از دستگاه های تردمیل را می توانید از قبل برنامه ریزی کنید تا بر مبنای زمان بندی مورد دلخواه شما، سرعت و همین طور شیب آن را افزایش و یا حتی کاهش داده تا ضربان قلب شما در محدوده ی هدفمند باقی نگه دارد. در زمان تمرین بر روی تردمیل، ابتدا با پاهای گشاد از هم روی نوار بایستید و از نرده ی کنار آن استفاده کرده و سپس دکمه ی استارت آن را فشار بدهید. البته قبلاً سرعت چرخش آن را تنظیم کرده اید و ضمنا بعضی از این دستگاه های بدنسازی در حالت عادی دارای سرعتی معادل پیاده روی عادی یک فرد متوسط هستند. این عامل باعث می گردد تا نه تنها ترمز کردن آن در پایان جلسه به راحتی صورت بگیرد، بلکه سرعت آن برای استارت بعدی نیز مناسب باشد.
تمرین ایده آل: ۲۰ دقیقه تمرین روی تردمیل، متشکل از ۴ دقیقه راه رفتن/دویدن با سرعت آهسته و یک دقیقه دوی سرعت.

تجهیزات بدنسازی


خوب برای چربی سوزی: دستگاه پله

این دستگاه با وجود آن که جزء بدنام‌ترین دستگاه‌ها است، اما می‌تواند یک تمرین عالی نیز باشد. در حالت ایده آل، شما باید آهسته پیش بروید و مقاومت را افزایش دهید. با این کار، زمان بیشتری را در منطقه چربی سوزی خواهید بود. اگر بتوانید با یکنواختی بی‌پایان بالا رفتن از پله ها (با یکنواختی حرکات کوهنوردی) وفق دهید، این دستگاه به دلیل تمرین عالی که به پاهای شما می‌دهد، برای سوزاندن چربی فوق العاده می‌باشد.
تمرین ایده آل: مقاومت را افزایش دهید و سرعت بالا رفتن از پله ها را کم کنید.

 

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز159
دیروزدیروز798
هفتههفته185
ماهماه999
کل بازدیدکل بازدید2838030