• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

راهکارهای اقتصادی مدیران در راستای بازگشت سرمایه باشگاه بدنسازی

زمانی که شخصی تصمیم به سرمایه گذاری در حیطه ورزش و احداث یک باشگاه بدنسازی می‌کند، در درجه اول می بایست شاخصه‌های کلی اقتصادی این سرمایه گذاری را به طور کامل ارزیابی کند. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی دقیق تر این موضوع به رونق و سوددهی بیشتر مدیران باشگاه ها کمک نمائیم.

سرمایه گذار در حیطه ورزش باید متقاضیان خود را بشناسد. در واقع ورزشکاران و علاقه مندان به حوزه سلامت مخاطبان اصلی او هستند. سرمایه گذار می بایست نیازهای اساسی این مخاطبان را استخراج کرده و برای رفع آنها برنامه ریزی کند. این رفع نیاز با میزان سرمایه اولیه رابطه ای مستقیم دارد. مدیر باشگاه باید انتظارات بازگشت سرمایه خود را روی کاغذ آورده و دقیقا مشخص کند به چه میزان انتظار بازگشت سرمایه را دارد. در مرحله بعد است که با بررسی شرایط حقیقی جامعه و دیگر عوامل اثرگذار، میزان بازگشت سرمایه محاسبه خواهد شد.

راهکار اقتصادی باشگاه بدنسازی


• ملزومات اصلی
همانطور که همه می دانیم، ملزومات اولیه برای احداث یک باشگاه شامل موارد زیر است:
-مکان مناسب برای احداث
-تجهیزات مدرن بدنسازی
-کارکنان دارای صلاحیت ( مانند مربی، مدیر سالن و غیره)


• شناخت مخاطب
مخاطبانی که به باشگاه بدنسازی مراجعه می کنند غالبا دو دسته اند. دسته اول ورزشکاران حرفه ای هستند که مشتریان ثابت تلقی می‌شوند. دسته دوم ورزشکاران مبتدی و متوسط هستند که معمولا برای گذراندن اوقات فراغت ورزش می‌کنند. میانگین سنی مورد انتظار برای هر دو دسته چیزی بین 16 تا 70 سال است.


• محاسبه سود
به طور کلی سرمایه گذاری در حیطه باشگاه بدنسازی، زمانی موفق تلقی می شود که بعد از گذشت پنج سال از احداث باشگاه، میزان سود خالص برگشتی بیشتر از 30 درصد باشد. در این حالت مدیر باشگاه می‌تواند روی آینده کاری سالن ورزشی حساب ویژه ای باز کند.
 
البته عوامل زیادی در بازگشت سرمایه در این حیطه تاثیرگذار هستند. در ادامه این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.
-عوامل تاثیرگذار در بازگشت سرمایه


• مکان باشگاه
یکی از عوامل تاثیرگذار در بازگشت سرمایه اولیه، جانمایی جغرافیایی سالن ورزشی است. موردی که شاید در وهله اول خیلی مهم تلقی نشود، اما به شدت مهم است. برای ورزشکارانی که سالن شما را به عنوان جایی برای گذراندن اوقات فراغت انتخاب می‌کنند، دسترسی به سالن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر دسترسی به سالن، امکانات و به روز بودن ساختمان باشگاه بسیار اثرگذار خواهد بود. توجه به دکوراسیون و چیدمان وسایل و مواردی از قبیل تهویه و نظم سالن از نکات مهم برای انتخاب یک باشگاه بدنسازی است.


• دستگاه بدنسازی
به جرات می‌توان گفت توجه به کیفیت دستگاه های بدنسازی انتخابی، مهم ترین عامل برای رشد یک باشگاه بدنسازی است. یک سالن ورزشی حتی اگر دسترسی مناسبی برای ورزشکاران نیز نداشته باشد، تا زمانی که از دستگاه های مدرن و به روز استفاده می‌کند، مشتریان خود را به همراه دارد و می‌تواند بازگشت سرمایه را در همان سال ابتدایی احداث تجربه کند. همیشه به یاد داشته باشید که ورزشکاران در درجه اول به دنبال تجهیزات با کیفیت هستند و در مرحله بعد است که به سراغ عوامل دیگر می روند.


یکی از نقاط قوت هر باشگاه ورزشی، تجهیزات ورزشی و بدنسازی مورد استفاده در آن باشگاه می باشد. از همین رو تجهیز باشگاه بدنسازی با برندهای معتبر، ارزش افزوده بسیاری برای باشگاه ورزشی شما به همراه خواهد داشت. از سویی دیگر در میان انبوه برندهای تولیدکننده دستگاه های بدنسازی نظیر آسمان فیتنس، رویان اسپرت، بدنسازی لطیفی، گروه تولیدی ورزشی انرژی فول، گروه تولیدی عمران نوین، طلوع ورزش ایرانیان، پارس اسپرت، تک نام اسپرت، گروه صنعتی تکنیک، تولیدی ورزشی الموت کوشا، ناتیلوس، امید اسپرت، آرکا فیتنس، کروز اهر، پارس ورزش نگین و ... ، انتخاب یک تولیدکننده معتبر تجهیزات ورزشی و بدنسازی بسیار حائز اهمیت است. خریداران تجهیزات ورزشی و بدنسازی همواره این دغدغه و نگرانی را به دوش می کشند که تجهیزات ورزشی و بدنسازی کدام تولیدکننده می تواند اطمینان خاطر را از لحاظ کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش برای وی فراهم نماید و زمینه ساز محیطی آرام و سودده باشد. فراموش نکنید برای داشتن بدنی سالم و زیبا، علاوه بر تمرین و دانش نیاز به استفاده از مدرن ترین دستگاه های بدنسازی دارید. شرکت پارس ورزش سعی در ارائه هر دوی این موارد دارد.

 

پارس ورزش نگین مفتخر است به عنوان بزرگترین و مجهزترین تولید کننده دستگاه های بدنسازی در خاورمیانه به صورت خط تولید، طی چند دهه فعالیت مستمر، همواره پیشرو در ارائه فناوری های روز دنیا در حوزه ورزش به ویژه بدنسازی و فیتنس بوده و از پیشتازان فناوری ورزشی در حوزه دستگاه ها و تجهیزات ورزشی اعم از سری وزن آزاد، سری IFP، سری نئو، سیم کش و چند منظوره، میز و نیمکت، لوازم جانبی و متعلقات و سایر دستگاه های بدن سازی در ایران و خاورمیانه است.


• ارائه خدمات زمینه افزایش درآمد
اکثر باشگاه های بدنسازی به دلیل مزیت هایی نظیر داشتن جکوزی، سونا و... توانسته اند تعداد زیادی از ورزشکاران را جذب کنند. اگرچه هزینه ارائه خدمات به شهریه اضافه شده است اما این موضوع نه تنها منجر به کاهش مشتریان آنها نشده است، بلکه زمینه حضور بیشتر مشتریان را نیز فراهم کرده است.
زمانی که یک باشگاه با قیمت کمتر، مشتریان بیشتری را جذب می کند؛ درآمد بیشتری خواهد داشت، اما در کنار آن با استهلاک بیشتر تجهیزات روبه رو خواهد شد که با توجه به گران بودن آن به نظر می رسد هزینه تجهیز مجدد بالا خواهد رفت. به همین دلیل درآمدزایی با خدمات باشگاهی همچون برنامه های تمرینی، مربیان مجرب و حتی سونا و ... علاوه بر اختصاصی کردن باشگاه و افزایش شهریه، میزان استهلاک تجهیزات را کاهش می دهد، زیرا روزانه مشتریان کمتری مراجعه می کنند و در مقابل هزینه بیشتر از آنها دریافت می شود.
 
البته خدمات زیادی هست که می تواند برای مشتریان اولویت داشته باشد اما با توجه به هزینه سرمایه گذاری باشگاه بدنسازی، به نظر می رسد یک کادر پزشکی و ارائه مشاوره های لاغری و روش های کار با وزنه نیز برای جلوگیری از آسیب های ورزشی نیاز است، گرچه این گروه با ارائه خدمات ماساژ های ورزشی می تواند درآمدزایی مجزایی را برای باشگاه به ارمغان بیاورد. شما باشگاه داران محترم با یک بار هزینه کردن و خرید از یک تولیدکننده معتبر تجهیزات ورزشی و بدنسازی، علاوه بر دریافت جدیدترین و به روزترین دستگاه های بدنسازی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا، می‌توانید از خدمات پس از فروش و تعمیرات نیز بهره مند شوید.


پارس ورزش نگین به عنوان یکی از برترین تولیدکننده های تجهیزات ورزشی و بدنسازی، خدمات خود را شامل تجهیز باشگاه ها و اماکن ورزشی، صفر تا صد نیاز مشتری، واردات مستقیم و بی واسطه بهترین دستگاه های بدنسازی و هوازی، تولیدات تخصصی و مهندسی شده دستگاه بدنسازی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، مشتری مداری، گارانتی، آچار کشی رایگان و خدمات پس از فروش به باشگاه داران محترم و تمامی خریداران ارائه می دهد.


• کارکنان سالن
اگر به فکر حفظ مشتریان خود هستید، تا می‌توانید برای استخدام کارکنان باشگاه وسواس به خرج دهید. کارکنان باید با اصول اولیه آداب معاشرت آشنا باشند. باید روش های مشتری مداری را بشناسند. هدف اصلی شما بازگشت سرمایه است و این امر تنها با درنظرگرفتن حقوق مخاطبان شما مهیا می‌شود. بنابراین تا می‌توانید بر روی نیروهای انسانی خود کار کنید و بهترین ها را استخدام نمائید.

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز203
دیروزدیروز798
هفتههفته229
ماهماه1043
کل بازدیدکل بازدید2838074