• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

مدیریت هزینه تبلیغات در باشگاه ورزشی

 

تبلیغات باشگاه ورزشی از جمله تبلیغات عمومی به حساب می آید؛ زیرا که اکثر افراد جامعه می توانند مخاطب تبلیغات بدنسازی باشند. تبلیغات باشگاه ورزشی می تواند سنین مختلف، جنسیت، اقشار گوناگون و سلیقه های متفاوت را هدف قرار دهد. تمام افراد جامعه به دلایل خاصی می توانند مخاطب باشگاه های ورزشی باشند. اما در تبلیغات باشگاه ورزشی باید به این نکته توجه داشته باشیم که برخی از این گروه ها به عنوان مثال، قشر جوان مذکر برای باشگاه های بدنسازی، انگیزه ی بیشتری برای ثبت نام در باشگاه های ورزشی دارند و سرمایه گذاری روی آنها مناسب تر است. شاید باشگاه های بدنسازی مخاطبان دیگری نیز داشته باشند ولی چون تعداد آنها اندک است، تبلیغات باشگاه ورزشی برای آنها مقرون به صرفه نیست.


در تبلیغات باشگاه ورزشی باید به این نکته توجه کرد که مخاطبان ما برای انگیزه های متفاوت اقدام به ثبت نام در باشگاه می نمایند. ما باید این انگیزه ها را شناسایی کنیم تا هم در تبلیغات باشگاه ورزشی خودمان، روی آن سرمایه گذاری کنیم و هم مشتریان خود را به اهدافی که در ذهن داشته اند، نزدیک تر کنیم. اینکه مشتریان ما به آنچه از یک باشگاه ورزشی انتظار داشته اند برسند، بهترین نوع تبلیغات یک باشگاه است. از آنجا که جوانان تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر افراد اطراف خود قرار دارند و نقل قول های صورت گرفته توسط دوستانشان تاثیر زیادی بر روی آن ها می گذارد؛ لذا بهترین تبلیغات باشگاه ورزشی، همین نقل قول ها می باشد که هم می تواند جنبه مثبت و هم جنبه ی منفی داشته باشد.


اگر شما مدیر یک باشگاه ورزشی هستید، این نکته را به خوبی لمس کرده اید که اکثر مشتریان جوان شما از طریق رفقای خود به سراغ شما آمده اند و به اعتماد حرف دوستان خود در باشگاه شما ثبت نام نموده اند. لذا برای رسیدن به تبلیغات پایدار و موفق، می‌بایست انگیزه هایی که باعث ثبت نام مشتریانمان شده است را محقق کنیم. اگر جوانی برای زیبایی اندام خود به باشگاه آمده است، ما در مدیریت هزینه باشگاه باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که او بتواند توسط امکانات فراهم شده در باشگاه مانند: مربی، برنامه غذایی، برنامه دارویی و تجهیزات لازم به هدف خود برسد. اگر این هدف برای او حاصل شد، این فرد تبدیل می شود به بهترین تبلیغ و تبلیغات باشگاه ورزشی و اگر این هدف حاصل نشد، یک ضد تبلیغ متحرک بوجود آمده است که از تاثیرگذاری بالایی نیز برخوردار است.


تبلیغات باشگاه بدنسازی جزء هزینه های لاینفک و بالا برای هر باشگاهی محسوب می شود، اما در بازار پر رقابت کنونی نمی توان این امر مهم را نادیده گرفت. تبلیغات باشگاه های کوچک و متوسط، هزینه های کمر شکن را به دنبال دارد. قرارداد با شرکت های تبلیغاتی مناسب و کاهش نرخ تبلیغات از راهکارهای مختلف راه گریزی برای این مهم است.
 


روش هایی برای تبلیغات بدنسازی
تبلیغات باشگاه ورزشی روش های گوناگونی دارد. به جز زیرساخت تبلیغاتی، زیر ساخت های دیگری نیز وجود دارد مانند زمان بندی، موقیعت مکانی، فضای باشگاه و زیرساخت های زیادی که به جذب مشتری باشگاه کمک می کند. با این وجود موارد مذکور، زیرساخت‌های تبلیغات به حساب می آید که در صورتی که میزان قابل قبولی از این زیر ساخت ها وجود داشته باشد، باید به سراغ تبلیغات محیطی برویم؛ زیرا آن چیزی که معرف تمام زیرساخت ها و امکانات ما به مخاطبین ما می شود، تبلیغات محیطی است. این نوع از تبلیغات در مورد تبلیغات باشگاه که از جمله تبلیغات عمومی به حساب می آید، می تواند به روش های بسیار زیادی انجام پذیرد. به عبارت دیگر می توان گفت تبلیغات باشگاه ورزشی تمام روش های تبلیغات را شامل می شود.


تبلیغات باشگاه ورزشی در نشریات و مجلات

باشگاه بدنسازی

یکی از روش های تبلیغ برای تبلیغات باشگاه ورزشی، استفاده از نشریات و مجلات محلی می باشد. به خصوص اینکه نشریاتی که انتخاب می شوند مرتبط با جوانان و ورزش باشد. این نشریات به صورت محلی و در تیراژ بالا به چاپ می رسند و به شکل مناسبی در یک محله توزیع می شوند؛ به گونه ای که اکثر افراد محله آن را می بینند. این نوع از تبلیغ، برای تبلیغات باشگاه ورزشی می تواند بسیار مؤثر واقع شود. ورزشگاه ها دارای موقعیتی هستند که مخاطبان آن ها تمایل دارند آنها را در نزدیک ترین موقعیت مکانی به خود پیدا کنند. مثلا جوانی برای یادگیری و کسب مهارت در یکی از رشته های رزمی باید هفته ای ۴ جلسه به باشگاه مراجعه کند. اگر موقیعت مکانی باشگاه با او فاصله داشته باشد؛ حتما به سراغ گزینه های کم فاصله تر می رود. لذا نشریاتی که به صورت سراسری توزیع می شوند، نمی توانند انتخاب مناسبی برای تبلیغات باشگاه ورزشی باشند.


انجام تبلیغات در نشریات بسیار پر هزینه می باشد؛ لذا ما باید در مورد تبلیغات در نشریات از خود وسواس زیادی به خرج دهیم. اگر محاسبات ما درباره یک نشریه تبلیغاتی صحیح نباشد، ما بخشی از سرمایه تبلیغاتی باشگاه خود را از بین برده ایم. به طور مثال یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه، انتخاب نشریه ای تخصصی می باشد. شما فرض کنید تبلیغات باشگاه ورزشی خود را در نشریه ای چاپ کنید که ۵۰ درصد مخاطبان آن جوان هستند. در اینجا شما بخشی از بودجه تبلیغاتی باشگاه خود را از بین برده اید زیرا که تبلیغات شما با هزینه زیاد به چاپ رسیده است ولی نیمی از آن در دست کسانی قرار گرفته است که مشتریان بالقوه شما به حساب نمی آیند. لذا بهترین گزینه تبلیغات در نشریات تخصصی محلی می باشد.


تبلیغات باشگاه ورزشی در محله ها
روش دیگر تبلیغات باشگاه ورزشی، تبلیغات در سطح محله می باشد. محیط های تبلیغاتی محله ها نیز به محیط های عمومی و تخصصی تقسیم می شوند. مکان هایی مانند درب ورودی منازل و معابر پر رفت و آمد و یا نانوایی ها و مساجد می توانند عنوان تبلیغات عمومی محلی را به خود بگیرند و مکان هایی مانند زمین های ورزش، دیگر باشگاه های ورزشی، فروشگاه های لوازم ورزشی، لوازم ورزشی شهرداری ها و پارک های محله می توانند فضاهای اختصاصی تبلیغات محلی باشند. نصب پوستر و یا توزیع تراکت در این مکان ها می تواند کمک بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته باشد.
 
تبلیغات باشگاه ورزشی در اینترنت و شبکه های اجتماعی

بدنسازی و تبلیغات

تبلیغات باشگاه ورزشی در اینترنت و شبکه های اجتماعی از این جهت دارای اهمیت است که بخش قابل توجهی از مخاطبان اینترنت و شبکه های اجتماعی را جوانان و مشتریان بالقوه تبلیغات باشگاه ورزشی تشکیل داده اند. از طرفی ضریب نفوذ این وسایل تبلیغاتی در جوانان بالاتر است. پویایی و ارزان قیمت بودن تبلیغات در این فضاها نیز می تواند این نوع از تبلیغات را برتری دهد. تبلیغ و تبلیغات باشگاه ورزشی نمی تواند به بخش اینترنت و شبکه های اجتماعی توجهی نداشته باشد.


در ادامه به بررسی چند نکته اساسی برای کاهش هزینه های تبلیغات باشگاه می پردازیم:
نکته این است که در صورت امکان، شریک تبلیغاتی داشته باشید. ممکن است بگویید که تبلیغ همکاران کنار یکدیگر که رقیب شما حساب می شوند، کار عاقلانه ای نیست. منطق شما درست و عقلانی است، احتمالا از این طریق بازده تبلیغات شما و تاثیر آن کاهش پیدا خواهد کرد. اما با این ترفند می توانید هزینه تبلیغات خود را به نصف قیمت کاهش دهید و در طولانی مدت می تواند روش مناسبی برای تداوم تبلیغات باشگاه شما با هزینه خیلی مناسب باشد.


سعی کنید تبلیغاتتان را با تبلیغات شرکت دیگری همراه کنید. به طور مثال به جای این که شرکت شما برای مدت زمان معینی صفحه آخر هفته‌نامه‌ای را برای تبلیغات خود خریداری کند، بهتر است با دادن یک آگهی نصف صفحه، آن را با یک شرکت تجاری دیگر شریک شوید یا این که اجازه دهید آن‌ها با شما شریک شوند. به عبارت دیگر تبلیغات خود را با تبلیغات آن‌ها همراه کنید. به این ترتیب هزینه تبلیغات شما نصف می‌شود. با این که ممکن است تا حدودی تاثیر و پاسخ مورد انتظار از تبلیغاتتان کاهش یابد، ولی این بهترین روش برای تداوم تبلیغات در بازه زمانی طولانی‌تر و صرفه‌جویی ‌در هزینه است. باید توجه داشت که شریک و همراه تبلیغاتی شما از رقبا یا شرکت‌هایی نباشد که بنا به دلایلی تمایل ندارید با آن‌ها مرتبط شوید. در نظر داشته باشید که در این ارتباط نظارت‌های ضروری را اعمال کنید.


نکته نیز این است که باید تبلیغاتی برای باشگاه خودتان انتخاب کنید که دفعات آن کم باشد، اما مخاطبان زیادی آن را مشاهده کنند. به این دلیل که شما با این کار می توانید هزینه ها را کاهش دهید و افراد بیشتری را برای انجام فعالیت های ورزشی به عضویت در باشگاهتان ترغیب کنید. اگر از رسانه عمومی مانند تلویزیون استفاده می کنید، تعداد دفعات پخش آگهی خود را پایین بیاورید. اما سعی کنید روش تبلیغات تلویزیونی به دلیل اینکه مخاطبان زیادی دارد و رسانه ای مناسب در تبلیغات عمومی است را تغییر بدهید.


راهکار دیگر برای کاهش هزینه ها، استفاده از ابزار رایگان که در قرن حاضر بسیار بر آن تاکید می شود؛ یعنی روابط عمومی است. شما به عنوان باشگاه فعال، می بایست همواره ارتباط پایدار و مداوم خودتان را با رسانه ها و روزنامه های محلی حفظ کنید و در مورد فعالیت، خدمات ویژه و جدید باشگاهتان، اطلاعات مفیدی را به آن ها منتقل کنید. قطعا مشتریان بالقوه و اعضای باشگاه نیز از این فعالیت آگاه خواهند شد و برای آن ها قابل توجه خواهد بود.
 
تبلیغات گران است، اما روابط عمومی هزینه‌ای ندارد و رایگان تمام می‌شود. با این وجود اسپانسر شدن یا پخش اخبار در مورد شرکت، محصولات و یا خدمات آن از طریق رسانه‌های عمومی بسیار بیش‌تر از انجام تبلیغات مستقیم تاثیرگذار است. چاپ یک مقاله در ارتباط با کسب‌وکار شما در روزنامه، یا پخش یک برنامه تلویزیونی در این زمینه بسیار بهتر از تبلیغات مستقیم است؛ چرا که اعتبار بیش‌تری نزد مخاطبان و مشتریان بالقوه دارد. در صورتی که امکان انجام چنین فعالیت‌هایی را در قالب روابط عمومی داشته باشید، به راحتی می‌توانید بخشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی خود را کاهش دهید و در عین حال تاثیر مثبت بیش‌تری در ذهن مخاطبان خود بگذارید. لذا برقراری تماس مستمر با رسانه‌ها و خبرگزاری‌های محلی و ارایه اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های تجاری شرکت نظیر اعلام میزان کل فروش و سود شرکت در بازه زمانی معین، برنامه‌های توسعه محصول یا بازار یا سایر جریاناتی که مربوط به کسب‎وکار است و برای مشتریان و مخاطبان مورد نظر شما نیز جالب توجه است، به شما کمک می‌کند تا با توسعه فعالیت‌هایتان در حوزه روابط عمومی، نیاز کم‌تری به انجام تبلیغات مستقیم داشته باشید. به این ترتیب ضمن این که به طور غیرمستقیم و موثرتر خود را به مشتریان معرفی می‌کنید، به میزان قابل ملاحظه‌ای در هزینه‌هایی که باید صرف انجام تبلیغات شود نیز صرفه‌جویی می‌کنید.


آیا لزومی به هزینه های بالا برای تبلیغات دارید؟
شاید تا به حال به این قضیه فکر نکرده باشید که می توانید از روش های خوب و موثر با هزینه بسیار کم استفاده کنید و همیشه دغدغه مالی برای تبلیغات گران قیمت دارید. اما باید بگوییم که راه های قابل تامل و مناسبی وجود دارد که می توانید برای تبلیغات با هزینه فوق العاده پایین و حتی مجانی از آن ها استفاده کنید.


1. آیا باشگاه شما سایت یا کانال اختصاصی دارد؟  در صورتی که جواب شما مثبت است می توانید از همکاران و دوستانی که حتی در زمینه غیر مرتبط با کار شما به فعالیت مشغول هستند، درخواست کنید که تبلیغ باشگاه شما را در سایت یا کانال کسب و کارشان قرار دهند و شما نیز در عوض همین اقدام را برای آن ها انجام دهید.


2. می توانید از مجله های محلی استفاده کنید و فعالیت و خدمات منحصر به فرد باشگاهتان را برای آن ها ارسال کنید. سطح مجلات اهمیت چندانی ندارد. در صورت موافقت مجلات، روش خوبی برای تبلیغ عمومی پیدا کرده اید.


3. می توانید مجله یا روزنامه داخلی برای باشگاهتان تهیه کنید و علاوه بر اعضاء ثابت باشگاهتان، برای مشتریان و علاقمندان ورزش ایمیل کنید. سعی کنید از مطالب آموزنده و مفیدی در روزنامه استفاده کنید. کمیت روزنامه اصلا اهمیتی ندارد، اما کیفیت آن بسیار مهم و قابل توجه است.


4. سمینار و همایش های کوچک و رایگان یکی از روش های تبلیغاتی مناسب برای باشگاه شما است. در مورد ورزش و موضوعات قابل توجه مرتبط می توانید به سخنوری بپردازید.


5. از طریق پست، آدرس مخاطبان احتمالی را پیدا کنید و بروشوری یک صفحه ای تهیه کرده و برای حداقل هزار نفر ارسال کنید.


6. می توانید از کاتالوگ های تبلیغاتی باشگاهتان در اماکن عمومی استفاده کنید. اما فراموش نکنید خدمات رایگان را جز خدمات ویژه خودتان قرار دهید و برای افرادی که در مسافت نزدیکی از باشگاه شما هستند، خدمات رایگان کوچکی را ارائه کنید.

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز208
دیروزدیروز798
هفتههفته234
ماهماه1048
کل بازدیدکل بازدید2838079