• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

مروری بر برخی از تجهیزات بدنسازی پر کاربرد

تجهیزات بدنسازی و ورزشی روز به روز پیشرفته‌تر و با کیفیت‌تر می‌شوند و این پیشرفت برای افزایش فشار هدفمند و همچنین در جلوگیری از آسیب دیدگی ورزشی کمک زیادی به ورزشکاران می‌کند. امروزه گستردگی تجهیزات باشگاهی واقعاً چشمگیر است و امکان معرفی تمام تجهیزات بدون از قلم انداختن موردی کمی مشکل و طولانی است. ما در این مقاله سعی کردیم برخی تجهیزاتی که در اکثر باشگاه‌ها موجود هستند و شما زیاد با آنها سر و کار خواهید داشت را برایتان معرفی نمائیم.


در هر باشگاه بدنسازی دستگاه های متنوع و زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای انواع تمرینات استقامتی استفاده کنید. ممکن است که شما طرز استفاده بعضی از آنها را ندانید و اطلاع نداشته باشید که آن دستگاه برای چه تمرینی مناسب است. واقعیت این است که بعضی از این دستگاه ها بی فایده و بی مصرفند و کاربردی زیادی ندارند. در این مقاله می توانید درباره ی دستگاه های بدنسازی بیشتر اطلاعات کسب کنید و بدانید که استفاده از کدام دستگاه مفید است و از کدام دستگاه باید بهتر استفاده کنید.


1. فری ویت
2. دستگاه های چندمنظوره
3. دستگاه پرس پا
4. میز و نیمکت ها
5. دستگاه قفسه سینه

 

 فری ویت (وزن آزاد)
مادامیکه در باشگاه ورزشی تمرین می کنید، بهتر است که از دستگاه های فری ویت یا وزن آزاد استفاده کنید. دستگاه های فری ویت با حداقل سعی و تلاش، سبب می شوند تا شما بیشترین مقدار عضله را در کوتاهترین زمان بسازید. دستگاه های فری ویت که عضلات را پرورش می دهند عبارتند از: کورل، صندلی پرس، شروگ و لیفت. همیشه هالتر یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. اگر بخواهید بدون دستگاه ورزش کنید، همیشه تمریناتی که در آن از 2 دست استفاده می کنید، باعث می شوند عضله ی بیشتری بسازید و نتیجه ی بهتری بگیرید. دمبل ها همیشه نیز خوب نیستند ولی با این وجود بهتر از دستگاه های فری ویت هستند.

دستگاه وزن آزاد


برخی دستگاه‌ها مسیر حرکتی و مقاومت بسیار خوبی دارند و می‌توانند برای بدنسازها مفید واقع شوند. از سوی دیگر مقاومت و مسیر حرکتی دستگاه های فری ویت می‌توانند با خصوصیات بدنی خاص شما هماهنگ شوند.

هر وسیله‌ای که قابل اتصال به چیزی مانند قرقره نیست، می‌توانید آن را وزنه‌ آزاد بنامید. بنابراین این عبارت دمبل، هالتر، توپ‌های کوچک یوگا، کتل‌بل و هر چیزی که می‌توانید آن را بردارید و تمرینی را با استفاده از آن وسیله اجرا کنید، شامل می‌شود؛ البته به شرط اینکه یک وزنه باشد! خوب است که در تمرین‌های خود از وزنه‌های آزاد استفاده کنید؛ چرا که به ثبات و افزایش تعادل عضلات کمک زیادی خواهند کرد.
 


دستگاه های چندمنظوره و سیم کش
دستگاه بدنسازی چند کاره، دستگاهی چند منظوره برای انجام حرکت های گوناگون بدنسازی و فیتنس است. دستگاه بدنسازی چند منظوره برای استفاده در منزل و باشگاه طراحی شده اند که نحوه استفاده از آنها بسیار راحت است.

دستگاه چند منظوره
با این حال این دستگاه به منظور استفاده در فضایی کم به صورت چند منظوره ایجاد شده که برای مصارف خانگی بسیار مفید است. به طور یقین برای برخورداری از برنامه ای جامع در راستای تناسب اندام و دارا بودن تمرین هایی پویا با دامنه حرکت های گوناگون برای تقویت تک تک عضلات بدن، خرید دستگاه بدنسازی چند کاره و سیم کش می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد. به جای استفاده از چندین دستگاه مجزا برای هر حرکت بدنسازی که نیاز به فضای بسیار زیادی دارد، می توانید به راحتی همه حرکتها و تمرین های مورد نیاز خود را تنها با دستگاه های چند منظوره بدنسازی پارس ورزش انجام دهید. مسلما این دستگاه ها قیمت بیشتری نیز دارند، اما حتی خرید یکی از این دستگاه های چند کاره از لحاظ هزینه های مصرفی، بسیار به صرفه تر از خرید جزء جزء هر دستگاه برای پرورش هر عضله است.
 
دستگاه پرس پا
پرس پا از حرکات تاثیرگذار در بدنسازی است که بسیاری از ورزشکاران آن را در برنامه تمرینی خود جای می دهند. همان‌طورکه می‌دانید عضلات پا یکی از عضلاتی است که در همه حال با ما هم‌قدم و همراه بوده و هر روز برای انجام کارهای روزمره خود از آن استفاده می‌کنیم. به سبب پرکاربرد بودن این عضلات، بدنسازان بسیاری به‌دنبال حجم‌دادن و قوی‌تر کردن پاهای خود هستند. حرکت پرس پا همان اسکوات است که به‌صورت معکوس انجام شده و فواید منحصر به‌فردی دارد.

دستگاه وزن آزاد
نکته بسیار مهمی که در حرکت پرس پا وجود دارد، فرم قرارگیری پا برروی سکوی دستگاه است؛ زیرا با تغییر وضعیت قرارگیری پا، میزان تأثیر حرکت برروی عضلات نیز تغییر خواهد کرد. لذا یکی از مهم‌ترین نکات برای انجام حرکت پرس پا، یادگیری نحوه قراردادن پا برروی سکوی دستگاه است.
برای پاها، تمرین با دستگاه پرس پا یکی از بهترین گزینه ها است. شما می توانید اسکات و لانگز را انجام دهید، اما پرس پا تمرین متمرکزتری برای ران ها و ساق های شما می باشد. یکی از بهترین روشها برای افرادی که تمایل دارند ران های بزرگ و پر عضله ای را بسازند، بدون اینکه فشار شدیدی به زانوهایشان وارد شود، استفاده از دستگاه پرس پا است. حرکت پرس پا با دستگاه جزو مهمترین تمرینات پا می باشد که مبتدی ها و نیز ورزشکاران حرفه ای همیشه در تمرینات خود قرار می‌دهند.
 


میز و نیمکت ها
میز و نیمکت بدنسازی انواع و اقسام متنوعی دارد؛ بعضی از آن ها شیب دارند و قابل تنظیم هستند، قسمتی از آن ها به صورت قائم قرار می گیرد و مانند صندلی می شود، بعضی در زیر هالتر جا می گیرند و دارای پایه برای نگهداری هالتر هستند و بعضی نیز مانند یک نیمکت بسیار ساده هستند و سطح نرم آن ها را رویه چرم مانندی پوشانده است و ورزشکار می تواند بر روی این نیمکت ها بنشیند یا دراز بکشد. ورزشکار با کمک میزو نیمکت پارس ورزش می تواند ورزش شکم انجام بدهد، از هالتر و انواع وزنه استفاده کند، دراز و نشست، شنا سوئدی، ورزش کرانچ و کرانچ معکوس و بسیاری دیگر از تمرینات را انجام بدهد. سالن بدنسازی بدون میز و نیمکت ورزشی معنایی ندارد؛ این وسیله برای انجام راحت تر بسیاری از تمرینات ضروری است.

میز بدنسازی 

دستگاه قفسه سینه
حرکات پرسی بدون شک مهم ترین نقش را در افزایش حجم عضلات سینه دارا می باشد. تقریباً تمام سعی و تلاش یک جلسه تمرینی را می بایست بر روی این قبیل حرکات متمرکز ساخت. اما با این وجود به اجراء یک حرکت قفسه نیز نیاز می باشد. در صورت عدم اجراء حرکات کششی (مثل قفسه سینه)، عضلات پکتورال سینه را از عملکرد افقی آن محروم ساخته اید. دستگاه قفسه سینه پارس ورزش، یکی از بهترین حرکات برای تمرین روی عضله ی سینه ای، هم قسمت داخلی (مرحله پایانی) و هم قسمت خارجی (مرحله آغازین و کششی) و همچنین جدا کردن عضلات سینه است، که بخش های مختلف قفسه زیرسینه، قفسه بالاسینه و قفسه سینه را هدف قرار می دهد، و برای عضلات سینه ایی و پشت مفید می باشد. در هر برنامه قدرتی‌ پرس سینه جز حرکات اصلی‌ آن قرار می‌گیرد. زیرا پرس سینه یکی‌ از کامل‌ ترین حرکات بالا تنه ای می‌باشد که می توانید انجام دهید. در این حرکت عضلات سینه، لت، سرشانه، پشت بازو و حتی پاها با درجه ای کمتر تمرین می بینند.

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز214
دیروزدیروز798
هفتههفته240
ماهماه1054
کل بازدیدکل بازدید2838085