• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

مشاوره تجهیز و مدیریت باشگاه بدنسازی

نحوه مدیریت در زمینه باشگاه ورزشی نیز می تواند عاملی برای افزایش شرکت کنندگان باشد. در فعالیت های مربوط به مدیریتی، می توان به روش ها و راهکارهای مختلفی اقدام نمود تا بتوان بهترین نتایج را کسب نمود. در هر حوزه و کار گروهی، مسئله مدیریت یکی از اصلی ترین بخش هایی می باشد که می تواند در صورتی که به درستی انجام پذیرد، عاملی برای رشد و پیشرفت مجموعه باشد؛ زیرا که تصمیم گیری های درست و راهکارهای عملی برای پیاده سازی این تصمیم گیری ها، می تواند از بخش های مهم فعالیتی مدیران باشد که باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان نتایج لازم در فعالیت های مربوط به رسیدن به اهداف را به دست آورد.

باشگاه بدنسازی


اداره باشگاه ورزشی یکی از مشاغلی است که چندان به مدیریت آن توجه نمی‌شود. شاید دلیل این موضوع، کوتاهی برخی مسئولان یا کمتر دیده شدن این مجموعه‌ها و از سوی دیگر، هزینه‌های زیاد اداره این مکان باشد. همین مسئله هزینه ثبت نام در کلاس‌ها را بالا می‌برد و مشتریان این کسب‌و‌کار را کم می‌کند. چند سالی است که مجموعه‌های ورزشی زیادی احداث شده است، اما تنها برخی از این مکان‌ها توانسته‌اند به طور مداوم فعالیت خود را ادامه دهند و هر روز به معروفیت و خوشنامی خود بیفزایند. اینکه مدیران این مجموعه‌های ورزشی چه اقداماتی را می توانند در راستای ارزش افزایی باشگاه خود انجام‌ دهند، در ادامه اشاره شده است.


سرمایه گذاری در تاسیس یک باشگاه بدنسازی به شکل روز افزون در حال توسعه است و امروزه با توجه به استقبال بسیاری از مردم برای کاهش وزن و تناسب اندام سرمایه گذاران زیادی را در راه اندازی یک باشگاه بدنسازی ترغیب نموده است. تب گسترده بدنسازی در ایران به صورت فراگیر از ده هفتاد رقم خورد به صورتی که از آن زمان تاکنون تعداد باشگاه ها در هر استان چند صد برابر شده و هر روز به تعداد سالن های فیتنس و سالن های بدنسازی اضافه می شود.


همزمان سالن های پرورش اندام زیادی به دلیل عدم توانایی رقابت با باشگاه های مدرن و جدید قادر به ادامه حیات نیستند. این کلوپ های بدنسازی به دلیل مجهز نبودن به امکانات مدرن و عدم آموزش مدیران و مربیان در مقابل باشگاه های برتر به ناچار تسلیم می شوند.


وسایل بدنسازی باشگاهی از تنوع کیفیت زیادی برخوردار هستند و هر مدیر باشگاه به تناسب توان مالی و اطلاعات خود مدلی از آنها انتخاب و خرید می کند. حتی بعضی از مدیران باشگاه ها توان خرید تجهیزات آکبند باشگاه را ندارند و به این دلیل، وسایل دست دوم بدنسازی تهیه می کنند که این تجهیزات دست دوم باشگاهی گاهی اوقات از آکبند بهترند.


بهترین باشگاه های فیتنس ایران نیز ممکن است دستگاه های دست دوم بدنسازی بخرند زیرا که در زمان خرید برند مطابق با سلیقه و توان مالی آنها در ایران موجود نیست. دستگاه های هوازی باشگاهی به معنای دیگر وسایل کاردیو، مرکز توجه بسیاری از مشتریان باشگاه بدنسازی می باشند که می تواند به تنهایی درآمدزایی باشگاه های فیتنس را چندین برابر نمایند.


وسایل بدنسازی ایرانی نیز در سال های اخیر از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است. به شکلی که آنها توانستند در مواردی از دستگاه‌های بدنسازی چینی پیش افتاده و خود را به عنوان وسایل بدنسازی با دوام و مدرن معرفی نمایند که در کارخانه دستگاه بدنسازی کوچک و بزرگ ایران از جمله کارخانه تولید وسایل بدنسازی شرکت پارس ورزش نگین تولید می شود.
 
وسایل بدنسازی خارجی زیادی به ایران وارد می شود که کیفیت و قیمت های متنوعی نیز دارند. بعضی از این تجهیزات اکثرا از کشورهای مثل چین تایوان و گاهی اوقات اروپا وارد می شوند و نسبت به کیفیت، تبلیغات، عرضه و تقاضای بازار بدنسازی ایران قیمت های متفاوتی دارند. بیشترین استفاده ای که از این وسایل شده در بخش دستگاه های هوازی شده به ویژه تردمیل باشگاهی، دوچرخه های باشگاهی، الپتیکال، دوچرخه های اسپینینگ می باشد.


البته وسایل مکانیکی بدنسازی، وسایل وزنه آزاد، هالتر، دمبل، وسایل فیتنس لوازم ایروبیک نیز به خوبی در ایران تولید می شود و لذا یک مشاوره ساده در این عرصه می تواند از اتلاف یک سرمایه هنگفت جلوگیری نماید. شما می توانید جهت مشاوره رایگان و استفاده بهینه از زمان خود، با مشاورین ما از طریق بخش “تماس با ما” ارتباط بگیرید.

 

پارس ورزش نگین همواره به دنبال طراحی و تولید بهترین و برترین تجهیزات باشگاهی و بدنسازی می باشد. شرکت پارس ورزش نگین به عنوان یکی از حرفه ای ترین تولیدکننده های تجهیزات و دستگاههای بدنسازی، با مجموعه ای از کامل ترین خدمات اعم از مشاوره و طراحی تا تجهیز باشگاه بدنسازی و مجموعه ورزشی در خدمت شماست. کافی است با ما در ارتباط باشید و از مشاوره طراحی و خرید تجهیزات ورزشی و بدنسازی اعم از تجهیزات باشگاهی و تجهیزات ورزش‌های گروهی تا محصولات ورزشی حرفه ای خانگی به سهولت بهره‌مند شوید.


یکی از نقاط قوت هر باشگاه ورزشی، تجهیزات ورزشی و بدنسازی مورد استفاده در آن باشگاه می باشد. از همین رو تجهیز باشگاه بدنسازی با برندهای معتبر، ارزش افزوده بسیاری برای باشگاه ورزشی شما به همراه خواهد داشت. همان گونه که معتبرترین باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی جهان و ایران، تجهیزات معتبر و خدمات برتر پارس ورزش نگین را به عنوان محصولاتی ایمن و خدماتی متمایز انتخاب نموده اند.
 
پارس ورزش مفتخر است به عنوان بزرگترین و مجهزترین تولید کننده دستگاه های بدنسازی در خاورمیانه به صورت خط تولید، طی چند دهه فعالیت مستمر، همواره پیشرو در ارائه فناوری های روز دنیا در حوزه ورزش به ویژه بدنسازی و فیتنس بوده و از پیشتازان فناوری ورزشی در حوزه دستگاه ها و تجهیزات ورزشی اعم از سری وزن آزاد، سری IFP، سری نئو، سیم کش و چند منظوره، میز و نیمکت، لوازم جانبی و متعلقات و سایر دستگاه های بدن سازی در ایران و خاورمیانه است.


نحوه مدیریت باشگاه ورزشی
اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که به باشگاه ورزشی و باشگاه بدنسازی علاقه دارید و دوست دارید که به باشگاه بروید و زمان زیادی در  باشگاه ورزشی بگذرانید، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که می توانید به عنوان مدیر باشگاه ورزشی کار کنید؟


برای مدیریت یک باشگاه بدنسازی، باید در مورد علم مدیریت و کسب و کار مقداری دانش داشته باشید. چون شما باید کارکنان را نظارت کنید، اطمینان حاصل کنید که سالن بدنسازی شما ایمن است، دستگاه های ورزشی و بدنسازی شما سالم است، برنامه ریزی کرده و از بودجه برنامه ریزی شده پیروی کرده و کلاس های تناسب اندام، فیتنس و بدنسازی را برای اعضای خود ایجاد کنید. اگر در باشگاه ورزشی شما حمام وجود دارد، اگر کلاس های ورزشی برای بچه ها برگزار می کنید، مسئولیت نظارت بر این موارد کمی دقت بیشتری نیاز دارد. ممکن است حجم کاری و مسئولیت یک مدیر باشگاه ورزشی زیاد باشد، اما شغل مدیریت یک ورزشگاه می‌تواند بسیار جذاب و پر از شادی باشد.


تبلیغات حرف اول را می‌زند
اگر می‌خواهید یک باشگاه ورزشی را در سطح عالی مدیریت کنید، باید تبلیغات گسترده‌ و قابل توجهی داشته باشید. به این دلیل که باشگاه‌ها به طور معمول در طبقه دوم یا زیرزمین قرار دارند و هر کسی اطلاع ندارد که یک مجموعه ورزشی در آنجا فعالیت می‌کند. در نتیجه علاوه بر تبلیغات تراکتی، باید اطراف محل باشگاه را نیز مملو از تبلیغات کنید تا آن فضا به چشم همه آشنا بیاید. مهم نیست چه ورزشی را شروع ‌کرده‌اید. مهم این است که یک کسب‌و‌کار عالی برای خود راه بیندازید و از این راه کسب درآمد کنید.

تبلیغات بدنسازیبه‌عنوان یک مدیر باشگاه ابتدا باید یک میز جلوی در ورودی بگذارید تا مراجعان را برای حرفه‌ای که قصد دارند فرا‌بگیرند، راهنمایی کنید. برخی باشگاه‌ها به‌صورت کلی فعالیت می‌کنند و برخی دیگر به‌صورت تخصصی فعالیت خود را ادامه می‌دهند. کارمندی برای بخش راهنمایی استخدام کنید تا ثبت‌نام‌ها و پرونده ورزشکاران را تشکیل دهد، بعد از آن باید به فکر چند مربی برای تعلیم و آموزش باشید. سعی کنید آنقدر خوشنام باشید که هرگاه به مربیان پیشنهاد کار می‌دهید خوشحال شوند، نه اینکه اعتبار باشگاهتان را زیر سوال ببرند. با مربیانی که قصد دارند با شما فعالیت کنند، حتما قراردادی ببندید و شرایط کار و همچنین زمان آموزش را توضیح دهید.


کارکنان خود را منصفانه مدیریت کنید
شما تصمیمات نهایی را در مورد استخدام و اخراج می گیرید و کارمندان روی شما حساب باز می کنند تا مشکلات حل شود. افرادی را انتخاب کنید که مناسب باشگاه ورزشی شما باشند و آن بازدهی که شما نیاز دارید را به باشگاه بدنسازی شما بدهند. شما می‌توانید از کارکنان فعلی خود بخواهید که به بقیه مشاوره دهند، یا افراد مناسب را به شما پیشنهاد دهند و از متقاضیان پیاده روی یا حتی از اعضای باشگاه خود برای کارکنان بالقوه جدید استفاده کنید.


برای استخدام نیروی جدید می توانید در نشریات محلی و یا سایت بدنسازی تبلیغ کنید. یک راه دیگر این است که مشاغل را در وبسایت باشگاه ورزشی خود لیست کنید. برای قوی تر کردن مهارت های خود در زمینه مدیریت باشگاه ورزشی، یک کلاس مدیریت بگذرانید. سعی کنید از یک برنامه نرم افزاری برای حفظ پرونده کارکنان و مشتریان و پرداخت حقوق استفاده کنید. سعی کنید آموزش ببینید که چطور از این نرم افزار استفاده کنید.


از تجهیزات باشگاه خود نگهداری کنید و سلامت آن را مرتب چک کنید
اطمینان حاصل کنید که تجهیزات باشگاه ورزشی در شرایط سلامت و ایمن و خوبی است. هر روز صبح قبل از باز کردن باشگاه ورزشی، یا هر شب قبل از پایان ساعت کار باشگاه بدنسازی، تجهیزات را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکلی یا خرابی وجود ندارد. اگر چیزی به درستی کار نکند، بلافاصله آن را از باشگاه ورزشی حذف کنید یا یک علامت روی آن بگذارید تا اعضای باشگاه تا تعمیر آن دستگاه از آن استفاده نکنند. سپس دستگاه معیوب را درست کنید. قفل اتاق های سالن بدنسازی شما نیز باید در وضعیت خوب و تمیز باشند. وظایف تعمیر و نگهداری را به کارکنان خود منتقل کنید تا بتوانید به عنوان یک تیم سلامت، سالن ورزش خود را حفظ کنید.


یک بودجه برای باشگاه ورزشی خود تعیین کنید
شما مسئولیت اعطای حقوق و دستمزد کافی به کارمندان، کلاسهای تناسب اندام، تجهیزات جدید و سایر هزینه ها را دارید. با هماهنگ کننده عضویت در باشگاه ورزشی خود، هماهنگ باشید تا تعیین کنید که برای تامین هزینه های خود، به چه تعداد اعضای جدید در ماه نیاز دارید. برنامه های نرم افزاری و کلاس های مدیریت کسب و کار می توانند به مدیریت بودجه شما کمک کنند.


استخدام عضو، بخش مهمی از کار شما است
باشگاه ورزشی خود را در انواع مختلف رسانه ها تبلیغ کنید. اگر عضوی از باشگاه شما یک دوست به باشگاه بدنسازی شما معرفی کرد، برای عضو قدیمی یک تخفیف ویژه در نظر بگیرید. با مربی بدنسازی و اعضای فعلی خود، ایده هایی برای یافتن اعضای جدید را بررسی کنید.


ضرورت زمانبندی دقیق
در این زمینه آنقدر باید دقیق عمل کنید که هیچ مربی‌ای با مربی دیگر و همچنین شاگردانشان با یکدیگر برخورد نزدیک نداشته باشند. بعد از تکمیل همه این کارها می‌توانید قسمتی را به‌عنوان بوفه باشگاه در نظر بگیرید و آن بخش را به یک مدیر خلاق و با سلیقه اجاره دهید. اجاره همین قسمت می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های باشگاه را پوشش دهد.  در بخش بعدی باید توجه داشته باشید که از لامپ‌های کم مصرف استفاده شود. به این دلیلی که افزایش این هزینه‌ها توجیه اقتصادی ندارد و تنها به شما ضرر می‌رساند. هر چند صرفه‌جویی در این کار پرهزینه بسیار مهم است، نقش یک خدمتکار را برای تمیز نگه داشتن باشگاه نادیده نگیرید. محیط تمیز باعث می‌شود تا همه افراد به باشگاه شما جذب شوند و فعالیت خود را در آن ادامه دهند. برای دریافت شهریه نیز خیلی حساس نباشید و تخفیفی را برای مشتریان دائم خود در نظر بگیرید. به‌عنوان مثال افرادی را که در طول یک‌سال به طور دائم ثبت‌نام می‌کنند، می‌توانند یک ماه به‌صورت رایگان استفاده کنند یا شهریه نیم‌بها پرداخت کنند. این کار شما را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کند.

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز175
دیروزدیروز798
هفتههفته201
ماهماه1015
کل بازدیدکل بازدید2838046