• شماره تماس: 45642680-031
  • شماره فکس: 45642675-031

آشنایی اجمالی با دستگاه ها و تجهیزات بدنسازی

تجهیزات بدنسازی و ورزشی روز به روز پیشرفته‌تر و با کیفیت‌تر می‌شوند و این پیشرفت برای افزایش فشار هدفمند و همچنین در جلوگیری از آسیب دیدگی ورزشی کمک زیادی به ورزشکاران می‌کند. شاید شما از آن دسته از افرادی هستید که قصد رفتن به باشگاه را دارید و نام خیلی از دستگاه‌ها را نمی‌دانید و این کمی زمانبر هست تا به مرور از مربی یا دیگران بپرسید. شاید این امر کمی مشکل برای شما ایجاد کند و یا اینکه اکنون در حال رفتن به باشگاه هستید و نام خیلی از دستگاه‌ها را نمی‌دانید! امروزه گستردگی تجهیزات باشگاهی واقعاً چشمگیر است و امکان معرفی تمام تجهیزات بدون از قلم انداختن موردی، کمی مشکل و طولانی است. ما در این مقاله سعی کردیم نام اصلی‌ترین تجهیزاتی که در اکثر باشگاه‌ها موجود هستند و شما زیاد با آنها سر و کار خواهید داشت را برای شما معرفی نمائیم.

ورزش بدنسازی

با گسترش استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بدنسازی در امکان عمومی، باشگاه ها و همچنین در منازل، استاندارد، کیفیت و امنیت این دستگاهها برای استفاده کنندگان که دیگر فقط ورزشکاران حرفه ای نمی باشند، از اهمیت زیادی برخوردار است.


اولین گام در مورد استفاده از این دستگاه ها آموزش نسبت به چگونگی استفاده از آن ها می باشد که این عمل با کمک مربیان باشگاه ها یا اطلاعات عمومی که در مورد نحوه استفاده از این دستگاه ها وجود دارد می تواند امکان پذیر باشد. در خرید دستگاههای بدنسازی توجه داشته باشید که دستگاههایی از حداقل استاندارد برخوردار هستند که از نصب تابلو اعلان و آموزش نحوه استفاده از هر دستگاه بر آن و هشدار مواردی که ممکن است به هر دلیلی به فرد آسیب برسد، برخوردار باشند. دستگاه های سالن بدنسازی پارس ورزش نگین از قبیل کراس آور، سیستم دسته بندی بصری وزنه ها، سیستم تعادلی فوق پیشرفته، سیستم پیشرفته (Cams)، دستگاه قفسه سینه، دستگاه قایقی، دستگاه زیر بغل لت، دستگاه جلو پا، دستگاه جلو بازو، دستگاه پشت پا خوابیده، دستگاه داخل و خارج پا، دستگاه بارفیکس پارالل کمکی و ... با روش فونداسیون ریزی صحیح ضمن رعایت استانداردهای لازم، از ثبات کامل برخوردار بوده و استحکام دستگاهها و قدرت تحمل شرایط محیطی سخت مانند اختلاف دمای زیاد، رطوبت بالا و همچنین ضریب انبساط و انقباض محیطی لازم در تمام قطعات در نظر گرفته شده است.


از جمله مزایای خرید و تامین دستگاه بدنسازی پارس ورزش، گارانتی واقعی محصول و خدمات پس از فروش آن می باشد. رعایت استانداردهای جهانی، ایمنی و کیفیت محصول به همراه گارانتی و پشتیبانی واقعی، شما را به یک خرید ایده آل خواهد رساند.

 

اگر از علاقه‌مندان به ورزش بدنسازی هستید و به ‌تازگی در باشگاه ثبت نام کرده‌اید،‌ باید سعی کنید که در باشگاه ورزشی، تمرین خود را بدون پرسش‌های مکرر و ایجاد مزاحمت برای دیگران، انجام دهید و به اتمام برسانید، با این وجود آشنا شدن با محیط باشگاه و اصطلاحات و دستگاه‌ها و وسایل ورزشی، کمی زمان‌بر است. اگر می‌خواهید با باشگاه خود خو بگیرید، باید زبان باشگاه‌های ورزشی را بدانید! به همین منظور، شما را با مهم‌ترین اصطلاحات و تجهیزات ورزشی و تمرینیِ متداول آشنا خواهیم کرد تا با اعتماد به ‌نفس کامل وارد باشگاه ورزشی شوید.


دمبل
دمبل، یکی از تجهیزات ورزشی شرکت پارس ورزش نگین است که در گروه وزنه‌‌های آزاد گنجانده می‌شود و به‌‌طور وسیع در تقویت، افزایش حجم و کارایی عصبی‌- ‌عضلانی بخش‌‌های مختلف بدن کاربرد دارد. همچنین ابزاری با کارآیی بسیار بالا در ورزش بدنسازی و تناسب اندام است. این وسیله به غیر از آن‌که در مقایسه با دیگر ابزارهای بدنسازی قیمت مناسبی دارد، دارای حجم کمتری بوده و در باشگاه‌های ورزشی و منزل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابزارهای بدنسازیبسیاری از دمبل‌ها وزن ثابتی دارند. سعی کنید برای افزایش مقاومت تمرین، دمبل‌های خود را عوض کنید. البته برخی از دمبل‌ها نیز قابل تنظیم هستند، یعنی می‌توانید به وزن آن‌ها بیفزایید. دمبل‌ها تقریبا همه کاره‌اند و می‌توانید در بازه متعددی از تمرینات، این وسیله ورزشی را به کار گیرید. دمبل‌ها روی قفسه محکمی قرار دارند که «رک» نامیده می‌شود. حواستان باشد که این میله سنگین از رک، به روی پاهایتان نیفتد، در غیر این‌صورت انگشتان پاهایتان دچار آسیب می‌شوند!


 
باربل (هالتر)

باشگاه بدنسازی

هالتر، یکی از انواع محصولات پارس ورزش نگین و نام میله‌ای بلند است که بین ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم وزن دارد و در ورزش بدنسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این ابزار ورزشی، ورزشکاران می‌توانند با قرار دادن وزنه‌هایی در داخل میله هالتر، انواع حرکات ورزشی، چه در باشگاه و چه در داخل منزل را انجام دهند. برای افزایش مقاومت تمرینات، به دو سر هالتر، وزنه‌های بشقابی اضافه می‌کنند. نباید هنگام استفاده از هالتر هیجانی شوید و این میله را سنگین کنید! آسیب‌دیدن در محیط باشگاه، از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر است. برای بالا بردن قدرت اجرایی حرکات و تسلط بر نحوه انجام هریک، استفاده از هالتر گزینه بسیار خوبی است.
 


وزنه بشقابی
از دیگر محصولات پارس ورزش نگین می توان به وزنه بشقابی اشاره کرد. وزنه بشقابی به وزنه‌هایی گفته می‌شود که بر روی اطراف میله هالتر، یا بر روی دمبل‌های قابل تنظیم سوار می‌شوند. وزنه‌های بشقابی معمولاً در وزن‌های ۲.۵، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، و ۲۵ کیلوگرمی در باشگاه‌ها یافت می‌شوند.

 


سیم‌کش
دستگاه سیم‌کش شرکت پارس ورزش نگین، شامل انواع دسته‌ها مانند یک میله صاف یا یک طناب است که توسط یک کابل به یک قرقره و پس از آن به چندین وزنه متصل شده است. با استفاده از مجموع دسته و کابل و قرقره، می‌توانید وزن زیادی را تحمل کرده و حرکات مختلفی را در محدوده‌های حرکتی متفاوت انجام دهید، حرکاتی که انجام دادن آن‌ها توسط هالتر یا دمبل، نشدنی است.

بدنسازی حرفه ای 


وزنه‌های آزاد
یکی از بحث های داغ در جهان امروز، تناسب اندام و افزایش قدرت بدنی به همراه دستگاه های بدنسازی می باشد. دستگاه هایی با تکنولوژی های متفاوت که در دو دسته دستگاه های وزن آزاد یا فری ویت و دستگاه های بدنسازی غیر آزاد تقسیم می شوند. شاید برای شما نیز در موقع تمرین کردن با دستگاههای بدنسازی این سوال پیش بیاید که تفاوت دستگاه های بدنسازی با دستگاههای فری ویت در چیست و مزیت استفاده از دستگاههای فری ویت چه می تواند باشد؟

تجهیزات بدنسازیهرگاه شما از دستگاههای فری ویت پارس ورزش نظیر شکم مکانیکی، ساق پا وزنه آزاد، دستگاه هاگ پا، دستگاه پرس پا، تی بار، بارفیکس خلبانی، اسمیت، دستگاه پرس پا، دستگاه پرس سینه، دستگاه پرس بالا سینه، دستگاه پرس سرشانه، دستگاه کات باسن، دستگاه اچ بالا، دستگاه اچ پایین و ... برای تمرین کردن استفاده می کنید، باید در حفظ تعادل آن نیز دقت کنید و به همین منظور شما باید از عضلات بیشتری برای تعادل وزنه استفاده کرده و به همین دلیل عضلات بیشتری را تحت فشار قرار می دهید. ولی هرگاه از دستگاه های دیگر استفاده می کنید، نیرویی که دستگاه به شما وارد می کند در جهت و راستای خاصی است و دیگر شما برای حفظ تعادل نیاز به کمک گرفتن از عضلات دیگر ندارید.


برخی دستگاه‌ها مسیر حرکتی و مقاومت بسیار خوبی دارند و می‌توانند برای بدنسازها مفید واقع شوند. از سوی دیگر مقاومت و مسیر حرکتی دستگاه های فری ویت می‌توانند با خصوصیات بدنی خاص شما هماهنگ شوند.
هر وسیله‌ای که قابل اتصال به چیزی مانند قرقره نیست، می‌توانید آن را وزنه‌ آزاد بنامید. بنابراین این عبارت دمبل، هالتر، توپ‌های کوچک یوگا، کتل‌بل و هر چیزی که می‌توانید آن را بردارید و تمرینی را با استفاده از آن وسیله اجرا کنید، شامل می‌شود؛ البته به شرط اینکه یک وزنه باشد! خوب است که در تمرین‌های خود از وزنه‌های آزاد استفاده کنید؛ چرا که به ثبات و افزایش تعادل عضلات کمک زیادی خواهند کرد.
 


ماشین اسمیت
این وسیله که اسمش را از مخترع خود به ارث برده، از یک هالتر تشکیل شده است که بر روی مسیری ثابت حرکت می‌کند و باعث خواهد شد تا مطمئن شوید که هالتر فقط به ‌طور عمودی حرکت می‌کند. می‌توانید هنگامی از ماشین اسمیت استفاده کنید، که کسی را ندارید به کمک شما بیاید و بخواهید تمرینات پرس یا لیفت سنگین با هالتر انجام دهید.

سالن بدنسازیگرچه وزنه‌های آزاد سریع‌ترین راه برای حجم‌سازی هستند اما دستگاه اسمیت نیز در نوع خودش بسیار مؤثر است. برخلاف یک میله هالتر، یک میله از دستگاه اسمیت به واسطه محدوده حرکتی مشخص و محفوظی که دارد، استفاده از وزنه‌های خیلی سنگین را ایمن‌تر می‌سازد. به عبارت دیگر هرگاه با دستگاه اسمیت کار می‌کنید، در واقع می‌توانید تمام تمرکز خود را روی انجام حرکت داشته باشید و از استراحت در دامنه حرکت جلوگیری کنید.
 

استک
در ماشین‌ها و سیم‌کش‌ها، وزن و مقاومت تمرین توسط استک‌ها فراهم می‌شوند، که معمولا مکعب شکل بوده و روی هم چیده شده‌اند. شما می‌توانید توسط یک پین، مقاومت مورد نظرتان را در بین استک‌ها تعیین کنید. نکته جالب این است که به مصرف چند مکمل به‌طور هم‌زمان نیز واژه استک اطلاق می‌شود مانند (ECA Stack).

در نظر داشته باشید که شرکت پارس ورزش نگین، در راستای رضایت مندی و ایجاد ارزش بیشتر برای ورزشکاران، تمام تجهیزات و دستگاه های بدنسازی خود را با در اختیار داشتن متخصصان و کارشناسان حرفه ای، با بهره گیری از فناوری و دانش روز دنیا و توجه به نیاز و خواست مشتریان، طراحی و تولید می کند. شرکت پارس ورزش نگین با هدف ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد نشاط و سلامت اجتماعی، با بیش از سه دهه سابقه درخشان در صنعت قطعه سازی و ساخت تجهیزات بدنسازی حرفه ای از قبیل دستگاههای سری وزن آزاد، سری IFP، سری نئو، سیم کش و چند منظوره، میز و نیمکت ها، لوازم جانبی و متعلقات و سایر دستگاه های بدنسازی همواره به دنبال برآورده ساختن نیازهای تجهیزات ورزشی و دستگاه های بدنسازی و عرضه آن به ارگان های دولتی، اماکن و سالن های ورزشی و باشگاه های بدنسازی عمومی و خصوصی در سراسر کشور می باشد و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.


پارس ورزش نگین همواره به دنبال ایجاد بهترین و برترین برندهای تجهیزات باشگاهی و بدنسازی است. پارس ورزش با مجموعه ای از کامل ترین خدمات، از مشاوره و طراحی تا تجهیز باشگاه بدنسازی و مجموعه ورزشی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. کافی است با ما در ارتباط باشید و از مشاوره طراحی و خرید تجهیزات ورزشی و بدنسازی اعم از تجهیزات باشگاهی و تجهیزات ورزش‌های گروهی تا محصولات ورزشی حرفه ای خانگی به سهولت بهره مند شوید.


یکی از نقاط قوت هر باشگاه، تجهیزات ورزشی و بدنسازی مورد استفاده در آن باشگاه ورزشی می باشد. همانگونه که معتبرترین باشگاههای بدنسازی و ورزشی ایران و منطقه، برندهای معتبر و خدمات برتر پارس ورزش نگین را به عنوان برند برتر انتخاب نموده‌اند، از همین رو تجهیز باشگاه بدنسازی با برندهای معتبر، ارزش افزوده بسیاری برای باشگاه ورزشی شما به همراه خواهد داشت...

 

شرکت پارس ورزش نگین مفتخر است طی سه دهه فعالیت مستمر، همواره پیشرو در ارائه فناوری های روز دنیا در حوزه ورزش به ویژه بدنسازی و فیتنس باشد و محصولاتی از قبیل دستگاههای سری وزن آزاد، سری IFP، سری نئو، سیم کش و چند منظوره، میز و نیمکت ها، لوازم جانبی و متعلقات و سایر دستگاه های بدنسازی از پیشتازان فناوری ورزشی در حوزه خود هستند که توسط گروه ورزشی پارس ورزش نگین در ایران عرضه می شوند.

اطلاعات تماس

  • نشانی کارخانه: اصفهان­،شهرک ­صنعتی مورچه خورت، فاز 4 ، خیابان دکتر حسابی، حسابی 4، پلاک 613/1
  •  تلفن:  45642675-031 و 45642680-031 
    •  مدیریت :  09131180685 اقای عباسی
    •   مدیر فروش : 09338888005
  •  ارتباط با کارشناسان فروش :  09130367588 , 09337777004 ، 09335555009
  •   دفتر تهران :09130377588 , 09383333009
  •   واحد خدمات پس از فروش : 09337777006
 

آمار بازدید

امروزامروز151
دیروزدیروز798
هفتههفته177
ماهماه991
کل بازدیدکل بازدید2838022